دیدار جناب اشرف غنی با بزرگان شغنان

رئیس جمهور غنی با بزرگان و متنفذین ولسوالی شغنان دیدار نمود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با شماری از بزرگان و متنفذین ولسوالی شغنان ولایت بدخشان در ارگ ریاست جمهوری، دیدار کرد. در این دیدار که بانوی اول کشور نیز حضور داشت، ابتدا محمد نذیر نیرومند به نمایندگی از دیگران صحبت نموده و ضمن حمایت از برنامه ها و تلاش های حکومت در زمینۀ صلح، خواستار توجه به تامین امنیت، بهبود وضعیت معارف و توجه به میدان هوایی شغنان، ارتقای کلنیک به شفاخانه و ایجاد بند روی جهیل شغنان گردید.

رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های موصوف، گفت که بانوی اول و من ۴۲ سال قبل به شغنان سفر کرده بودیم و هنوز هم خاطرۀ مهمان نوازی و محبت شما را به یاد داریم. رئیس جمهور خاطرنشان کرد که بدخشان به ویژه ولسوالی شغنان از ظرفیت و منابع طبیعی بالای برخوردار بوده و قرار است فایبر نوری از این مسیر انتقال پیدا کند و بالای بندها نیز کار صورت می گیرد.

رئیس جمهور غنی به ادارۀ مستقل ارگان های محل هدایت داد که مجموع مشکلات مردم ولسوالی شغنان را در یک بسته ترتیب نموده، به ریاست جمهوری ارائه کند تا در حل آن اقدام صورت گیرد. وی از مردم شغنان خواست که یک خانم را معرفی کنند تا بحیث عضو مجلس سنا انتصاب گردد.# 

برگرفته شده از ویب سایت دفتر ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، ۲۷ حمل ۱۳۹۸

*****

دکتور عبدالله عبدالله با بزرگان قومی ولسوالی شغنان دیدار نمود

تاریخ نشر: ۳۱ دسمبر ۲۰۱۶

بزرگان قومی ولسوالی شغنان ولایت بدخشان، در دیدار با رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، به بیان مشکلات شان پرداخته و خواستار حل آن گردیدند.

آنان با امتنان از دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان که همیشه صدای مردم را شنیده و آنان را در حل مشکلات شان یاری رسانیده است، حمایت خویش را از حکومت وحدت ملی و به ویژه رئیس اجرائیه کشور اعلان کردند.

این بزرگان در همین‌حال علاوه کردندکه هم اکنون، دریای آمو ساحات زیادی از زمین‌های زراعتی شان را نابود کرده و زندگی باشندگان این مناطق با تهدید جدی رو به رو است.

آنان از حکومت خواستند تا در جهت رفع این نگرانی اقدام جدی نماید و افزون برآن، نیازهای آنان در ایجاد جاده‌ها، نهرها و مساجد را برآورده سازند.

بزرگان قومی ولسوالی شغنان ولایت بدخشان در همین‌حال، خواستار افزایش پولیس سرحدی در این ولسوالی گردیدند.

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور خطاب به آنان گفت: بدخشان یکی از ولایت‌هایی است که در جریان چندین سال گذشته به آن توجه لازم صورت نگرفته است و بر همین اساس، حکومت وحدت ملی در نظر دارد تا برای حل مشکلات باشندگان این ولایت، راه‌های حل مناسب پیدا کند.

رئیس اجرائیه علاوه کردکه مشکلات و چالش‌های باشندگان ولسوالی شغنان را با مسوولان مربوطه در میان می‌گذارد و به آنان هدایت می‌دهد تا با ارزیابی دقیق از تهدیدهای دریای آمو، به نگرانی‌های باشندگان این مناطق خاتمه دهند.

منبع: ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

Print Friendly, PDF & Email