میرزا علی واثق

میرزا علی واثق

جوانی از نسل تغیر

نوشته: اداره نشرات سیمای شغنان

۲۵ جنوری ۲۰۱۹

در این نبشتۀ کوتاه، روی قسمتی از ابتکارات و دست آورد های جوان موفق و مستعد، آقای میرزا علی واثق، مختصرآ مکث خواهیم کرد. ابتکارات و دست آورد هایی که در ذات خود بی نظیر اند و از ولسوالی های مرزی بدخشان لا اقل کمتر کسی در حین شباب به چنین دست آورد ها دست یازیده است.

او برای  بار نخست شرکتی را تحت نام  “شرکت خدمات مشوره دهی ڤیر”  در سال 2015 در شهر کابل تاسیس نمود. درست در زمانی که مسئولیت منابع بشری بانک بین المللی فینکا را در افغانستان به عهده داشت. این شرکت را ثبت وزارت تجارت وصنایع جمهوری اسلامی افغانستان کرد و از “شرکت حمایه از سرمایه گذاری افغانستان” (AISA) برایش بطور رسمی مجوز کاری گرفت. از بدو تاسیس این نهاد تا حال، به تعداد زیادی از ادارات دولتی به شمول وزارت داخله کشور، وزارت دفاع و سایر وزارت خانه های دولتی و ریاست ها خدمات مشورتی باکیفت فراهم نموده است. همچنین، با موسسات بین المللی غیر دولتی مانند اداره انکشافی ایالات متحده امریکا (USAID) برنامه عمران ملل متحد (UNDP)ُ ادارات مختلف شبکه انکشافی آقاخان (AKDN)، شبکه خبری بی بی سی (BBC)، نظام سازمان ملل متحد (UNFP) و تعداد دیگری از نهاد های بین المللی، عقد قرار داد کاری و خدمات مشورتی داشته و با آنها کار نموده است. ضمنآ، توسط شرکت خدمات مشوره دهی فیر، سیمنار های رایگانی را جهت رشد ظرفیت جوانان به راه انداختته و افراد علاقمند را در بخش های دلخواه شان آموزش داده است.

در پهلوی این نهاد، اخیرآ مرکزی آموزشی را تحت نام مرکز علمی الهام نوین ایجاد نموده که در بخش آموزش زبان انگلیسی، آماده گی برای امتحان تافل و آیلتس TOEFL&IELTS) ) فعالیت می نماید. این مرکز آموزشی در مدت زمان اندک توانسته علاقمندان و دانش آموزان کثیری را طرف خود جلب نماید.

 واثق جمع سایر همکاران و استادان این مرکز متعهد به عرضه دروس و خدمات با کیفیت در این نهاد اند. نهاد مذکور، در آینده های نزدیک به انستیوت ارتقا خواهد و  در نظر است تا طی سال های آینده به خواست ایزد منان، به دانشگاه ارتقا یابد.

واثق، به بیشتر از ده کشور جهان سفر های رسمی داشته و  از نهاد معتبر ملی و بین المللی اسناد و تقدیرنامه های  معتبری را دریافت نموده است که به تجارب و اندوخته های علمی اش بیشتر از پیش افزوده اند. در عرصه  ارائه خدمات باکیفت در نهاد های مذکور و عرضه  خدمات رضاکارانه متعهد است و برای جوانان تحصیل کرده، تا حد توان زمینه های کاری فراهم نموده است. در پهلوی اینها، اخیرآ به عنوان مشاور در امور رشد ظرفیت کارمندان در برنامه توسعه یی سازمان ملل متحد در افغانستان، آغاز به کار کرده است.

میرزاعلی واثق فرزند میرزا عزیز عزیزی، در سال ۱۳۶۵ در قریه ویر ولسوالی شغنان بدخشان به دنیا آمده است. او در بخش ادارۀ تجارت تحصیلات لیسانسش را به پایان رسانیده و در نهاد های غیر دولتی مختلف ایفای وظیفه نموده است.  او در بخش ظرفیت سازی و منابع بشری اسناد معتبری را از نهاد های بین المللی خارجی حصول نموده است.

موفقیت روز افزوان شان را آرزو مندیم.

Facebook   Elham-e-Navin Academic Center

امضا تفاهمنامه همکاری میان معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ و موسسه مشورتی ویر. به اساس این تفاهم نامه, موسسه مشورتی ویر در راستای رشد ظرفیت جوانان با معینیت امور جوانان همکاری خواهند نمود.     ۱۳ جنوری ۲۰۱۹

مرکز علمی الهام نوین افتخار دارد که سیستم درسی جدید زبان انگلیسی را که برابر با معیاری های جهانی بوده و دردانشگاه های معتبر دنیا تدریس می شود، را دراین نهاد تطبیق می نماید. تا اکنون در سطح جهان بیشتر از ۳ ملیون تن به شکل معیاری با استفاده از این سیستم ها ، زبان انگلیسی را موفقانه فرا گرفته اند. برنامه های زبان انگلیسی این مرکز در سطوح مختلف : ابتدایی، متوسط و عالی طراحی شده اند که بهترین گزینه آموزش برای دانش آموزان، محصلین، نویسنده گان، کارمندان ادارات و محققین می باشند. این برنامه ها توسط اساتید مجرب و مسلکی تدریس می گردند. برنامه های آموزش زبان انگلیسی ما، شما را کمک می نمایند تا مهارت های تان را در چهار بخش اساسی آموزش زبان : شنیدن،خواندن،نوشتن و صحبت کردن تقویت ببخشید. صنوف ما مجهز با تمام نیازمندی های درسی از قبیل: محیط مناسب. درسی، LCD، کامپیوتر و سایر امکانات فن‌آوری بوده که در روند آموزش بیشترین سهولت را برای دانش آموزان محترم مهیا می سازد. اضافه برآن ، روش تدریس به گونه ی اشتراکی، بحث های گروهی، کار های صنفی، ارزیابی ها، ویدیو های آموزشی، نوار های صوتی، بازی های آموزشی و سایر فعالیت های آموزشی صورت میگیرد، که روند آموزش را آسان ساخته و شما را قادر به یادگیری زبان انگلیسی به شکل علمی و معیاری می سازد.

از دانش آموزان جدید امتحان تثبیت سویۀ زبان انگلیسی اخذ می گردد و آنها نظر به سویه و سطح فهم شان به صنف ها معرفی می شوند.

ثبت نام همه روزه از ساعت ۷ صبح الی ۶ شام جریان دارد.

برنامه های مان:

۱) شهادتنامه در زبان انگلیسی (CEL)

۲) دیپلوم در زبان انگلیسی (DEL)

۳) زبان انگلیسی برای مقاصد علمی و کار(EABP)

۴) آمادگی برای امتحان تافل (TOEFL iBT preparation

۵) آمادگی برای امتحان آیلتس (IELTS)

آدرس: سرک سوم پروژه تایمنی جوار بانک اسلامی, کابل افغانستان

 شماره های تماس: ۰۷۹۴۲۹۳۳۶۶/۰۲۰۲۲۳۳۲۸۴

حسنا جان بهادری یکی از دانش آموزان مستعد وبا ذکاوت مرکز علمی الهام نوین می باشد. ایشان کتاب اول پروگرام دیپلوم در لسان انگلیسی (DEL) را موفقانه تکمیل نموده و شامل ماه دوم این پروگرام شده اند. مهارت های لسان انگلیسی اش در مدت یک ماه بطور چشم گیری، بهبود یافته است. ما به توانایی و پشت کار حسنا جان باور مندیم و مطمناً بعد از تکمیل نمودن این برنامه 12 ماهه، لسان انگلیسی را بشکل علمی و معیاری فراه خواهد گرفت. اگر می خواهید لسان انگلیسی را بشکل مسلکی در مدت کم بیاموزید، با الهام نوین بپویندید.

Print Friendly, PDF & Email