هوشنگ نورعلی

عکسهای امروز شما

 

تلاش  در کسب فرصت ها- بخت بیک میرزاده

 

هوشنگ نورعلی در بازی فوتبال لیگ قهرمانی ملی سال 2010

ارسالی داکتر نورعلی دوست

۱۳۹۱ ۶جوزای

*****

Paikarنوشته: پوهندوی ” پیکار”

۱۳۹۱/۳/۴

 از  راه  می ‌رسند  شتابان  جوانه‌ ها      با  هر  کدامشان  ز جوانی  نشانه‌ ها

بیم  و امید  و  عشق  و تمنا  و  آرزو    خواب  و خیال وخاطره ها و فسانه‌ها

با کاروان  دانش  و فرهنگ  می‌روند     آکنده   کوله ‌بار  خود  از  پشتوانه ‌ها

 موجند  و  پای  بر  سر دریا نهاده اند     تا  سر  فرو  نهند  به  پای  کرانه  ها

همچون  پرنده‌ های  سبک‌بال می‌پرند    از   شاخسار ‌ ها  به  سوی  آشیانه ‌ها

 در سینه ‌هایشان زآتش ایمان شراره‌ها    در چشم‌هایشان ز شعله شادی زبانه‌ها

سرمست ازطراوت وسرشاراز نشاط     با   نغمه‌ ها   و هلهله‌  ها  و ترانه‌ ها

در  دستشان  برای  تماشا   چراغ ها      در  پایشان   برای   تکاپو   بهانه  ها

هر چند  از  بهار   جوانی   گذشته ‌ام

زین پس من وجوانی وعشق جوانه‌ها

 

  دوست عزیز و همشهری ولاگهر نور علی ” دوست” ! !
مادامی که نگارش و راپورتاژ ژورنالیست زرین نگار و زیبا کلام سرزمین تاجیکستان، جناب روشن ” تیموریان” را پیرامون برگشت کامگارانه هوشنگ عزیز با کسب دست آورد مشحون از مسرت و شادمانی از سفر فرانسه،  درسایت نغز سیمای شغنان که از مراحل آغازین خویش من حیث سفیر سیارافکار، بینش و تصورات آرامش آفرین همه خامه فرسایان محیط زیبایی شغنان  وشغنان دوستان قرار دارد، به خوانش گرفتم، من حیث فرد درس خوانده  محیط خود، مسرت  و شادمانی بی حد و حصر را در آغوش کشیدم، و احساس مسؤلیت اخلاقی و اجتماعی کردم، تا چیزی را اختصار گونه بنویسم ، زیرا اینکه هوشنگ پسر جسمانی شما است و لی فرزند معنوی و جوان برومند و کامگارمحیط و مردم خود نیزاست، که بدون تردید کارکردهای والایش برای جوانان  میهن ما و به ویژه برای Shughni Canadians ، سرمشق سعی، تلاش، پشتکار و افتخار آفرینی است، و از این سبب همه ما نه تنها اینکه  برای جوانان مردم خویش دعا کنیم بلکه در رشد شخصیت فرزندان همدیگر مان باید از ژرفای احساس و، وجدان سهم علمی و عقلانی داشته باشیم.
هوشنگ عزیز ! دعا میکنم که همواره درفضای نیلگون کامگاری ها، مانند ستاره درخشان در جهش و تپش  باشی.  آمین


 *****

 بازگشت پرثمر هوشنگ از فرانسه !

نوشته:  روشــــن   تیموریان

 مونتریـال  کـــانــــادا

۲۲- ۰۵- ۲۰۱۲

 هوشنگ ششمین سفر آموزندگی و کسب تجربوی ورزش عالم گیر فوتبال را در یکی از بهترین کلوپ های فوتبال فرانسه به پایان رساند . این بار او برای انجام تمرین های عملی یکنیم ماهه  ( از ۱۴  مارچ – اخیر ماه اپریل ) به کلوپ فوتبال میتز فرانسه  ( club de soccer F.C Metz)رفت   که از جمله بهترین کلوپ های تربیه و پرورش فوتبالیست های حرفوی جهان است ، در زیر نظر و تربیه مربیان ورزیده و ماهر توأم با تیم فوتبال بازان حرفوی مؤفقانه به انجام رسانیده به ایالت کبک کانادا برای ادامه تحصیلات عالی اش بر گشت . به قول او سفر این بار او بهترین و پر ثمر تر از سفر های گذشته اش بوده اندوخته های پرباری را از مربیان و جریان کار عملی و مسابقات از دوستان تیم شامل کلوپ و دیگران بدست آورده که بدون شک برای آینده بازی فوتبال آن بسیار مؤثرومفید اند. او درین سفر با مربیان و بازیگران فوتبال ماهر و حرفوی آشنا شده دوستان زیادی را حاصل نموده است . وقتی نظرش را در مورد بر نامه های آینده تحصیلی و فوتبال آن جویا شدیم و همچنان اینکه  آیا در صورت تقاضای تیم های ملی افغانستان و یا تاجیکستان شما حاضر به انجام فوتبال به این تیم ها میشوید ؟

با کمال رضائیت جواب مثبت داده اظهار نمودند که : ( من بعد از انجام تحصیل که مایه شخصیت و سعادت معنوی هر انسان است ، عاشق فوتبالم . باید بگویم که مسابقه دادن به نفع تیم های ملی هر دو کشور که برایم بسیار عزیز اند  مایه افتخار است و بدون طمع و توقع برای افتخار آفرینی مردمم که شایسته آنند و دارای تأریخ و فرهنگ مشترک و جدا نشونده میباشند ، خود را همواره آماده خدمت میدانم . ) موصوف برای تیم های فوتبال ملی هر دو کشور آرزوی پیروزی های مزید در مسابقات فوتبال عرصه جهانی نمود .

در اخیر ما نیز برای هوشنگ فرزند شایسته ملت تاجیک طلب مؤفقیت های بیشتر زندگی را مینمائیم .

*****

 هوشنگ نورعلی
کلوب له نارد یئر
ترجمه وتهیه: استاد نورعلی دوست

9جدی 1389

 هوشنگ در سال 1994 در شهر دوشنبه جمهوری تاجیکستان متولد و در چهار سالگی همرا با چهار برادر ویک خواهر با معیتی والدین به کانادا مهاجرت نموده است. به اساس گفته هوشنگ برادران آن نیز فو تبال بازان ماهرند و به فوتبال علاقهء زیاد دارند. عزیز برادر هوشنگ بنا به مهارتش به مرکز سپورتی فوتبال آلمان دعوت شده است .

هوشنگ از سن پنج سالگی با برادران وهمسالان خود فوتبال را به طور آزاد آغاز نمود ودر دوازده سالگی شامل کلوب فوتبال ناحیه شامیدی شهر لاوال ولایت کبک گردید .هوشنگ در اولین سال مسابقات فصلی فتبال در گروپ دوازده سالان پسران جوان (M(U12 به مقام قهرمانی نائل گردید .
 هوشنگ درمسابقات ارزیابی وانتخاب بهترین بازیکن تکنیک فوتبال (فوتبالیست ماهر) از طرف انجمن منطقوی فوتبال ولایت کبک که در شهر گرنبی در سال 2006 براه انداخته شده بود در گروپ جوانان دوازده سالهء پسران جوان مقام اول را کمائی و بحیث بازی کن ممتاز تکنیک فوتبال معرفی گردید.
هوشنگ در سال 2007 تیم منطقوی شهر لاوال را در تورنمنت بزرگ ورزشی ولایت کبک ( که همه ساله یک بار درسال بطور نوبتی در شهر های ولایت کبک به اشتراک تیم های بخش های مختلف ورزش منجمله فوتبال دایر میشود ) در شهر زیبای ست هیل (هفت جزیره ) معرفی نمود .
هوشنگ درجریان همین فصل ورزشی شامل کلوب فوتبال ناحیه مونتوی (یکی ازنواحی شهر لاوال ) شد ودر مسابقات جام انترناسیونال که در شهر گرانبی دایر شده بود مقام اول را کمائی و جام قهرمانی را بدست آورد . همچنان این کلوپ در جام انتر ناسیونال نیویارک امریکا به اشتراک فعال هوشنگ مقام قهرمانی را ازان خود وصاحب مدال طلا و جام  انترناسیونال گردیدند .
درخشش فعال هوشنگ در فوتبال زمینه ساز دعوتش از جانب معروفترین مرکز تربیوی وآموزشی فوتبال فرانسه بنام  انجمن جوانان شهر اکسار گردید .او بطور متناوب سه مرتبه بمنظور گذرانیدن کورس های قصیرالمدت درسال  های2008،2007 و2009 به فرانسه دعوت شده است .
 هوشنگ از نحوهء کار  و سیستم تریبه  آموزش و تمرین های فوق العاده حساس همسالان فوتبالیست  مرکز تربیوی  آکسار چگونگی انظباط پذیری و دسپلین عالی اندوخته های مهمی را کمائی نمود. هوشنگ در سال 2007 به تیم ملی ولایت کبک دعوت و در بخش پسران چهارده ساله شامل گردید . در سال 2008 تیم ملی کبک بخش پسران چهارده ساله در مسابقات جام انترناسیونال کانادا موفق بدریافت مدال طلا وجام فستیوال گردید که هوشنگ درآن درخشش تام داشت وتوانست با به ثمر رسانیدن چهار گول تیم خود را به مقام قهرمانی برساند . این درخشش موجب جلب توجه مرکزملی تربیوی  ورزشکاران ماهر(CNHP) گردید و از او باین مرکز دعوت بعمل آمد و تا کنون درین مرکز تحت آموزش و تمرین قرار دارد .
 تیم جوانان چهارده ساله هوشنگ در بخش پسران مربوط ناحیه مانتوی شهر لاوال درمیان سال های 2008-2009 درتمام مسابقات فوتبال مقام اول را کمائی نمود . اما این تیم در مسابقات بعدی سال با همهءدستاورد های پیروزمندانه خود در برابر تیم رقیب (تیم موجود هوشنگ ) کلوب له نارد یئر مربوط شهر رهپه تینو به مقام نائب قهرمانی قناعت نمود .
 همجنان در مسابقات کوپ سه پو تو (مسابقات ملی ورزشی ولایت کبک ) نیز این تیم در برابر تیم رقیب مربوط شهر هال به مقام دوم رسید . کلوپ مونتوی در بخش پسران چهارده ساله در سال 2009بنا به تغیرات و تبدیلات اعضای تیم قابلیت قبلی خود را از دست داد ودر نیمه فصل اول سال ورزشی دستاورد های چشمگیری نداشت . هوشنگ در نیمه سال ورزشی بدعوت اکادمی امپکت مونترال (مرکز تربیوی اعضای مسلکی فوتبالیستان ) شامل این مرکز شد و شامل مسابقات ورزشی کانادا نگردید .
  هوشنگ سال 2010را با اقبال نیک آغاز نمود او به تیم ملی کانادا در بخش پسران هفده ساله دعوت گردید این تیم برای آماده گی به مسابقات ورزشی 2011فیفا آماده میشود . همچنان هوشنگ به تیم ملی کبک بخش جوانان شانزده ساله غرض اشتراک درمسابقات ملی کانادا دعوت گردید.  این تیم ریکارد دو مرتبه قهرمانی در مسابقات ملی کانادا را کمائی نمود . بطوریکه بازیکنان این تیم بشمول هوشنگ که قبلا به آن اشاره شد در سن چهارده سالگی نیز صاحب مدال طلا وجام قهرمانی شدند و این بار نیز حتا بدون قبول هیچ گولی از حریفان در تمام دوره مسابقات بمقام قهرمانی رسیدند.
 هوشنگ با تیم خود (کلوب له ناردیئر ) بهترین فصل مسابقات را سپری نمودند اما دستاورد های قابل ستایش ندارند.
  هوشنگ اکنون در (CNHP )همه روزه در ختم ساعات درسی به تمرینات ورزشی خود مصروف است او در پایان

  دوره تحصیلات متوسط خود قرار دارد آرزو دارد در رشته طب یا حقوق بین الدولتحصیلات عالی خود را به پایان برساند.
   او میخواهد در یکی از کلوب های ممتاز اروپائی بحیث بهترین بازیکن فوتبال بازی فوتبال نماید . همچنان در تیم ملی کانادا عضویت کمائی نماید وتیم ملی کانادا بمقام قهرمانی برساند .

    هوشنگ میگوید : “هرگاه تیم ملی جوانان افغانستان بحیث زادگاه والدین وتیم ملی جوانان تاجیکستان زادگاه خودم که در حقیقت دو کشور دارای تاریخ و فرهنگ واحد ومردم باهم برادرند . از من دعوت بعمل آید با کمال خوشی درین تیم ها شامل میشوم.” 

از بهترین های انتخاب هوشنگ !
بازیکن فوتبال : زین الدین زیدان
کلوب              : ریال مادرید
مربی             :   اخسن وین گر
مسابقات       :   مسابقات تیم های فوتبال هسپانیا

Print Friendly, PDF & Email